PICT0137

Historia sklepu Góralka zaczyna się w 1987 roku. Wtedy to babcia, Ludwina Jarząbek, pochodząca z gminy Bukowina Tatrzańska (miejscowość Leśnica) wraz z tatą i dziadkiem dotarli na Głogowski rynek i postanowili prowadzić tutaj swoją działalność handlową. Przez wiele lat pracy dziadkowie zaklimatyzowali się w mieście, zawiązali przyjazne stosunki z mieszkańcami i zdobyli grono lojalnych klientów.

W 2010 roku zmarł dziadek i babcia została sama w Głogowie. W czasie wakacji udaliśmy się więc do babci, aby jej potowarzyszyć, a przy okazji trochę zarobić. Jeździliśmy wówczas po targowiskach i sprzedawaliśmy kapcie w pobliskich miejscowościach. Jako nazwę sklepu wybraliśmy Góralka, dlatego że ludzie tak nazywali babcię i była ona rozpoznawalna.

Po zakończeniu studiów wizja stałej i dobrej pracy została mocno zachwiana więc postanowiliśmy kontynuować własną działalność. Najpierw otworzyliśmy mały sklep w Głogowie i stopniowo odchodziliśmy od handlu na targowiskach. Zaczęliśmy wprowadzać inne niż dotychczas strategie, otworzyliśmy sklep internetowy i skupiliśmy się na rozwoju marki. Nasz sklep przenieśliśmy na Zielony Rynek ul Armii Krajowej. W marcu 2013 babcia przeszła na emeryturę i wróciła do rodzinnej miejscowości na Podhalu, zostawiając nam swój sklep na Hali Targowej oraz bardzo szerokie grono stałych i miłych klientów. Babcia była bardzo lubiana, nie ma dnia, aby ktoś z klientów nie przesyłał jej pozdrowień. Wszyscy wspominają jej humor i gwarę góralską, była wyjątkowa.

Dzisiaj w miarę możliwości staramy się poszerzać ofertę. W przypadku braku konkretnego produktu przyjmujemy zamówienia terminowe i w pierwszej kolejności staramy się zaopatrywać w towar, o który klienci pytają. Mało kto zdaje sobie sprawę, ile godzin i wieczorów spędzamy przy pracy nad sklepem internetowym, ale dzięki temu sklep się rozwija, a my jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i poszerzać horyzonty.

(Halina i Krzysztof Gał)

 

Kategorie: Firma

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *